Garážové Libertango

Knihy (Jozef Heriban, 2023) Román o hľadaní zasľúbeného miesta, úskaliach migrácie a v neposlednom rade aj o argentínskom tangu.

TANGO – TANEC – Improvizácia

Knihy Ďalšia z kníh Rodolfa a Glorie Dinzelovcov (Los Dinzel), ktorú v závere roka 2022 vydal tanečník a lektor Ondrej Buranský. Kniha prináša mnoho nových podnetov a inšpirácií pre zlepšovanie sa v tangu.

Tango Argentino

Knihy Prvá kniha v slovenčine, venovaná argentínskemu tangu, vyšla v roku 2000 a jej autormi sú Jose Mas a Juraj Šidelský. Obsahuje najmä slovne popisované sekvencie tanečných figúr.

Disociácia

D, Slovník Znamená: je to proces, kedy horná časť tela (hruď) a dolná časť tela (panva) sú vytočené v rôznom uhle v horizontálnej rovine, pričom bodom oddelenia je oblasť pásu. Zobraz abecedu Disociácia je veľmi dôležitá pre správne a funkčné prevedenie mnohých rotačných figúr ako napríklad ocho alebo molinete. Disociácia umožňuje urobiť...

Rozlúčka s Helenkou

Príspevky V piatok 3. júla 2020 nás po vážnej chorobe navždy opustila Helena Žitňanová, jedna z najvýznamnejších osobností tangovej scény na Slovensku. Posledná rozlúčka s Helenkou sa konala vo štvrtok 9.7.2020 v bratislavskom Krematóriu.