Ako nájsť tanečného partnera

Partner nie je potrebný? Je!

najdite_partnera
Foto: Zdenko Kodyš

Tango je párový tanec. Pre jeho tancovanie (na milongách) a ešte viac pre jeho učenie (kurzy, lekcie a workshopy) je preto vysoko žiaduce, aby bol počet pánov a dám vyvážený, resp. rovnaký. Ak sa na kurz prihlasujete sám/sama a zhodou okolností je medzi prihlásenými voľný tanečný partner/ka (s ktorým ste si aj obojstranne prijateľní), môže to byť v poriadku.

Spravidla však býva viac záujemkyň bez tanečného partnera ako voľných mužov. Dámam v takom prípade silne odporúčame vyvinúť úsilie a nájsť si na kurz tanečného partnera vo svojom okolí. Niektoré školy síce tvrdia, že partner nie je potrebný, už z princípu párového tanca to je nezmysel. Dovolíme si však mať podozrenie, že niektorým školám (čo prijímajú nových žiakov aj bez partnerov) môže ísť viac o peniaze, ako o dobrú výuku. Pretože vo väčšine prípadov nerovnováha žien a mužov robí menšie alebo väčšie problémy a nespokojnosť nielen na samotných kurzoch, ale aj potom na milongách.

Vybrané tipy na nájdenie si partnera/ky

Ako prvé sa spýtajte (požiadajte o nájdenie) učiteľov vybranej školy.

Rozšírte medzi svojimi priateľmi, známymi a kolegami, že máte záujem začať sa s niekým učiť tango.

Zdieľajte na Facebooku alebo inej sociálne sieti pekné fotografie, videá alebo články o argentínskom tangu, spolu s návrhom aby sa k vám niekto pridal (ak Facebook nepoužívate, urobte si tam účet, bude vám užitočný aj neskôr pri mnohých tangových aktivitách). Poznámka: pripravujeme kolekciu vhodných odkazov na zdieľanie.

Pridajte sa do facebookovej skupiny tanečníkov a fanúšikov tanga vo svojom meste/regióne (alebo aj v skupine konkrétnej školy) a napíšte tam, že hľadáte tanečného partnera.

Zverejnite si inzerát, ktorým môžete osloviť potenciálnych tanečných partnerov. V inzeráte uveďte minimálne: Hľadám tanečného partnera/partnerku na argentínske tango, úroveň (začiatočník alebo ako dlho tancujete), výšku, mesto, prípadne vybranú školu a vek.

Snáď aspon niečo z toho pomôže. Veľa šťastia!

Vaše tipy

Ak sa vám už podarilo nájsť si tanečného partnera niektorým z tu uvedených spôsobov, alebo máte skúsenosť s inou metódou, ktorá vám zafungovala, podeľte sa s ňou v komentári (alebo nám ju napíšte e-mailom, radi ju pridáme a spoločne tak môžeme pomôcť ďalším)!

Pridajte svoj názor