Zahraničné tango kalendáre

Najbližšie mestá za hranicami

Medzinárodné kalendáre, databázy a mapy

Spoločnou vlastnosťou všetkých medzinárodných a „celosvetových“ databáz je, že obsahujú len malú časť všetkých existujúcich milong a tangových podujatí, mnohé z uvedených informácií sú neaktuálne a na žiadnu z nich preto nie je možné sa spoľahnúť. Pred cestou do konkrétnej lokality preto odporúčame radšej vyhľadať miestnu databázu krajiny či mesta, ktorej úplnosť a aktuálnosť sa snažia iniciatívne udržiavať miestni nadšenci a nie je ponechaná na samotných organizátorov.
  • www.tango-agenda.com // ~tisíce milong & ďalších tango podujatí (vrátane kurzov), ~500 veľkých tango podujatí*. Jediný z portálov, ktorý „nečaká“ len na ručné pridávanie podujatí organizátormi, ale najmä ich aktívne vyhľadáva inteligentný automat na Facebooku. Vďaka tomu obsahuje databáza mnohonásobne viac podujatí ako iné kalendáre. Možnosť filtrácie podľa kategórií/typov podujatí. Vyhľadávanie podujatí aj podľa krajiny, mesta konania a dátumov, zobrazenie zoznamu radeného podľa dátumu.
  • mapdance.com // univerzálny portál pre všetky druhy tancov. Počet tango podujatí je neznámy/skrytý, odhadom niekoľko tisíc, väčšina sú však kurzy. Tango je potrebné filtrovať cez kľúčové slovo „tango“, pomiešané je však so spoločenským „ballroom“ tangom. Povinné je aj zadanie konkrétnej lokality (mesta). Vyhľadáva primárne podľa lokality (miesta na mape) v pevnom okruhu do 20 km a zobrazuje zoznam podujatí v tejto lokalite radený podľa dátumov. Prístup k detailom podujatí umožňuje len návštevníkom, ktorí sa zaregistrujú. K dispozícii je aj mobilná aplikácia.
  • www.tangopolix.com // ~400 milong & veľkých tango podujatí*. Neobsahuje kurzy. Dostupné je pokročilé vyhľadávanie podľa mnohých parametrov: www.tangopolix.com/search-events, zobrazenie a vyhľadávanie aj na mape www.tangopolix.com/search-events/map alebo formou kalendára www.tangopolix.com/tango-events-calendar.
  • www.tangofestivals.net // ~200 tango festivalov, zobrazenie v podobe mesačných zoznamov, ročného prehľadu alebo bodov na mape, prakticky farebne rozlíšených podľa mesiaca konania.
  • www.tangomarathons.com // ~150 tangomaratónov ale aj encuentier a festivalov +  www.facebook.com/tango.marathon.directory
  • milongas-in.com // ~2200 milong, časť z nich je však neaktuálnych. 
  • hoy-milonga.com // kalendár milong, vybraných kurzov a iných tango podujatí len v niekoľkých špecifických lokalitách: Buenos Aires, Montevideo, Berlín, Severné Porýnie-Vestfálsko, Istanbul (Turecko). Zobrazenie formou zoznamu alebo mapy. Použitie aj cez mobilnú aplikáciu. Keďže ide o lokálne kalendáre, miera ich úplnosti a aktuálnosti je vysoká.
  • www.tango-maps.com // mapa milong vytvorená ako vrstva s bodmi na google mape. Neobsahuje žiaden kalendár. Možnosť pridania vlastnej milongy zaslaním e-mailu.
  • (poznámka: * veľké podujatia = tango maratóny, festivaly, encuentrá,…)

Ukončená/pozastavená prevádzka

  • geotango.net // ~600 milong & ďalších tango podujatí. Stránka umožňovala vyhľadávanie podľa typov podujatí a krajiny, zobrazenie výsledkov primárne len ako miesta na mape (farebne rozlíšené podľa typu podujatia). Dal sa síce doplnkovo zobraziť aj zoznam podujatí, neukazoval však dátumy a zrejme ani budúce podujatia, len dnešné a staršie.
Pridajte svoj názor  

Najnovšie články na portáli

Tango v Bratislave – leto 2019

Pozvánky, Tancujte Pripravili sme pre vás a priebežne aktualizujeme prehľad možností výuky a tancovania tanga v Bratislave a najbližšom okolí počas letného obdobia (lekcie, praktiká, workshopy, semináre a milongy).