Zahraničné tango kalendáre

Najbližšie mestá za hranicami

Medzinárodné kalendáre, databázy a mapy

Spoločnou vlastnosťou všetkých medzinárodných a „celosvetových“ databáz je, že obsahujú len malú časť všetkých existujúcich milong a tangových podujatí, mnohé z uvedených informácií sú neaktuálne a na žiadnu z nich preto nie je možné sa spoľahnúť. Pred cestou do konkrétnej lokality preto odporúčame radšej vyhľadať kvalitnú miestnu databázu krajiny či mesta, ktorej úplnosť a aktuálnosť sa snažia iniciatívne udržiavať miestni nadšenci a nie je ponechaná na samotných organizátorov.
 • milongas-in.com // ~2200 milong, veľká časť z nich je však neaktuálnych napriek pravidelnej snahe správcov o aktualizácie.
 • tangopolix.com // ~400 milong & veľkých tango podujatí*. Neobsahuje kurzy. Dostupné je pokročilé vyhľadávanie podľa mnohých parametrov: tangopolix.com/search-events, zobrazenie a vyhľadávanie aj na mape www.tangopolix.com/search-events/map alebo formou kalendára tangopolix.com/tango-events-calendar.
 • tangomarathons.com // ~150 tangomaratónov ale aj encuentier a festivalov +  www.facebook.com/tango.marathon.directory
 • www.tangofestivals.net // ~200 tango festivalov ale aj maratónov a ancuentier, zobrazenie v podobe mesačných zoznamov, ročného prehľadu alebo bodov na mape, prakticky farebne rozlíšených podľa mesiaca konania.
 • tango-international.eu // ~desiatky tangových podujatí typu encuentro v rámci Európy.
 • hoy-milonga.com // kalendár milong, vybraných kurzov a iných tango podujatí len v niekoľkých špecifických lokalitách: ako napríklad Buenos Aires, Berlín, Anglicko, Severné Porýnie-Vestfálsko, Istanbul (Turecko) a ďalšie. Zobrazenie formou zoznamu alebo mapy. Použitie aj cez mobilnú aplikáciu. Keďže ide o lokálne kalendáre, miera ich úplnosti a aktuálnosti je vysoká.
 • tangocat.net // ~stovky tangových podujatí zobrazených na mape s možnosťou prehliadania podľa jednotlivých mesiacov.
 • dance-tango.net // ~stovky tangových podujatí najmä v rámci Európy s kalendárom. Portál obsahuje aj ďalšie informačné a výukové sekcie.
 • mapdance.com // univerzálny portál pre všetky druhy tancov. Počet tango podujatí je neznámy/skrytý, odhadom niekoľko tisíc, väčšina sú však kurzy. Tango je potrebné filtrovať cez kľúčové slovo „tango“, pomiešané je však so spoločenským „ballroom“ tangom. Povinné je aj zadanie konkrétnej lokality (mesta). Vyhľadáva primárne podľa lokality (miesta na mape) v pevnom okruhu do 20 km a zobrazuje zoznam podujatí v tejto lokalite radený podľa dátumov. Prístup k detailom podujatí umožňuje len návštevníkom, ktorí sa zaregistrujú. K dispozícii je aj mobilná aplikácia.
 • (poznámka: * veľké podujatia = tango maratóny, festivaly, encuentrá,…)

Pozastavená alebo ukončená prevádzka

 • www.tango-agenda.com // ~tisíce milong & ďalších tango podujatí (vrátane kurzov), ~500 veľkých tango podujatí*. Jediný z portálov, ktorý „nečaká“ len na ručné pridávanie podujatí organizátormi, ale najmä ich aktívne vyhľadáva inteligentný automat na Facebooku. Vďaka tomu obsahuje databáza mnohonásobne viac podujatí ako iné kalendáre. Možnosť filtrácie podľa kategórií/typov podujatí. Vyhľadávanie podujatí aj podľa krajiny, mesta konania a dátumov, zobrazenie zoznamu radeného podľa dátumu.
 • geotango.net // ~600 milong & ďalších tango podujatí. Stránka umožňovala vyhľadávanie podľa typov podujatí a krajiny, zobrazenie výsledkov primárne len ako miesta na mape (farebne rozlíšené podľa typu podujatia). Dal sa síce doplnkovo zobraziť aj zoznam podujatí, neukazoval však dátumy a zrejme ani budúce podujatia, len dnešné a staršie.
 • www.tango-maps.com // mapa milong vytvorená ako vrstva s bodmi na google mape. Neobsahuje žiaden kalendár. Možnosť pridania vlastnej milongy zaslaním e-mailu.
Pridajte svoj názor  

Najnovšie články na portáli

Garážové Libertango

Knihy (Jozef Heriban, 2023) Román o hľadaní zasľúbeného miesta, úskaliach migrácie a v neposlednom rade aj o argentínskom tangu.