Tango v Správach RTVS – reportáž z výstavy fotografií „Zavreté oči“

Snažím sa zachytiť všetko, čo možno nie je vidno na prvý pohľad. Páči sa mi zákulisie, ktoré skrýva množstvo príbehov. Povedala by som, že toto nie sú fotografie tanga, ale života. (Marta Kossakowska)
Snímky z reportáže z vernisáže výstavy tango fotografií „Zavreté oči“ v Správach RTVS (02.02.2019)

Je zriedkavé, ak sa argentínske tango dostane do televízie. O to výnimočnejšie je, že prvý februárový víkend 2019 bolo dokonca v hlavnom spravodajstve RTVS.

V piatok 1.2.2019 sa v priestoroch bratislavského Klubu umelcov v Galérii Umelka konala vernisáž výstavy fotografií z prostredia argentínskeho tanga s názvom „Zavreté oči“ autorky Marty Kossakowskej, poľskej tanečníčky a fotografky žijúcej v Holandsku. 

Vďaka aktivite organizátorov a kurátorky výstavy vernisáž navštívili zástupcovia viacerých médií vrátane spravodajského tímu verejnoprávnej RTVS. V sobotu 2. februára sa tak krátka reportáž z vernisáže dostala do vysielania hlavných večerných Správ RTVS a nižšie si ju môžete aj pozrieť.

Organizátorom výstavy je OZ TangoVida, ktorú v reportáži zastúpila Lucia Hazir-Holičová. Kurátorkou a spoluorganizátorkou je Mgr. Barbara Brathová. Hosťami vernisáže boli Noemi Erdös a Marcelo Atria, tanečníci pôsobiaci vo Viedni, ktorí v rámci programu zatancovali ukážku argentínskeho tanga.

Aby ste pochopili, v čom spočíva čaro argentínskeho tanga, musíte ho vyskúšať. (Marta Kossakowska)

Kópia reportáže

  • Reportáž ako video na YouTube
    (video sme chceli vložiť aj priamo na túto stránku, ale správcovia kanála TangoVida šírenie tohto videa vkladaním do webstránok žiaľ zakázali…)
     

Pôvodný archívny záznam Správ RTVS

Viac o výstave a pozvánka

Zavreté oči - výstava tango-fotografií
Pozvánka na výstavu fotografií „Zavreté oči“ z prostredia tanga • 01. feb. – 03. mar. 2019 • Marta Kossakowska (PL/NL) • Bratislava • Klub umelcov, Dostojevského rad 2.

Výstavu fotografií „Zavreté oči“ si v Klube umelcov (Dostojevského rad 2) môžete pozrieť do 3. marca 2019 a od 5. marca 2019 bude presťahovaná do Kafe Scherz (Palisády 27)

  • Zobraziť celú pozvánku s kontaktami, príhovorom kurátorky, s detailami o autorke a mieste konania a s ďalšími výstupmi v médiách.
 

 

    .

 

Pridajte svoj názor  
Súvisiace články
TANGO je spojenie aj nevinnosť – Nota bene 2/2019 Nerozlišuje národnosti a nepozná hranice. Každý človek má svoje vlastné tango, ktoré je jeho vlastným príbehom. Prečítajte si článok v časopise Nota bene 2/2019.
Festival objatí (Bratislava tango festival) Na portáli časopisu TANEC bol zverejnený ďalší článok Barbary Brathovej venovaný argentínskemu tangu - reportáž z Bratislava tango festivalu 2018.
Mojich dvanásť minút lásky V časopise TANEC 2/2018 vyšiel článok Barbary Brathovej venovaný argentínskemu tangu. Autorka v ňom približuje ako sa k tangu dostala, svoje skúsenosti z prvých kurzov a čo jej tango dáva.
Trochu inak v SND: Miguel Sumaria hosťom Adely Banášovej Trochu inak v SND: Miguel Sumaria hosťom Adely Banášovej.