Na záver ti darujem Kvet púšte (príhovor autora)

Ďakujem všetkým čitateľom a čitateľkám mojich príbehov, ktoré som za tie roky zažil počas svojich ciest po najrôznejších končinách sveta, kde som stretol očarujúce ženy s ich súkromnými osudmi, zaplietol sa do podivuhodných udalostí, ktoré občas zmenili aj chod dejín, alebo som si iba užil argentínske tango.

Na záver ti darujem kvet púšte – Ronald Strehár – 2024 (titulný obrázok knihy)

Svoje staršie poviedky som pôvodne zverejňoval tu na portáli TangoArgentino.sk (za poskytnutý priestor a pomoc týmto ďakujem Petre aj Romanovi). Koncom kovidovej éry mi novú inšpiráciu priniesol tanečný vzťah s mojou vtedajšou pražskou tanečnou partnerkou. Naše spoločné zážitky a spomienky ma silne motivovali a v tejto tvorivej vlne som počas roka 2023 napísal desiatky nových poviedok. Zverejňoval som ich postupne ako blogy na portáli Refresher.sk a tešil sa zo záujmu čitateľov.

Výsledkom je vlastná kniha

Kolekciu 38 poviedok som sa aj vďaka pozitívnym ohlasom nakoniec rozhodol vydať v ucelenej podobe. Podarilo sa mi nadviazať spoluprácu s vydavateľstvom Publico/Martinus a spoločne vydať e-knihu pod názvom „Na záver ti darujem Kvet púšte“. 

Vďaka nej si teraz moje príbehy môžete prečítať na jednom mieste a kúpou knihy zároveň podporiť moju tvorbu. A už je to zároveň jediná možnosť, pretože súčasne s vydaním knihy (4. marca 2024) som články na Refresheri aj kvôli podmienkam zmluvy s vydavateľstvom zneprístupnil. K dispozícii však ako ukážky ponechávam niekoľko poviedok alebo ich častí.

Kniha je dostupná na weboch väčšiny slovenských a niektorých českých kníhkupectiev a môžete si tak vybrať svoje obľúbené ( vyhľadať knihu cez Google).

Viac o knihe a ukážky

Na samostatnej stránke tu na tangovom portáli v sekcii Knihy si môžete o tej mojej pozrieť podrobnejšie informácie aj so zoznamom poviedok a niekoľkými ukážkami.

Rony  

 

Pridajte svoj názor