Čo je nové?! (2020/01)

Čo je nové v tangovom dianí na Slovensku a na portáli TangoArgentino.sk. Pravidelne aktualizovaný prehľad.

Január 2020

 • Novoročná milonga Abrazo a workshop v Bratislave 4.1.2020: Prvú januárovú sobotu sa koná už piaty ročník Novoročnej milongy Abrazo v bratislavskom klube La Bomba. Jej súčasťou opäť bude aj živá hudba, tentoraz v podaní poľskej formácie Re!Tango Cuarteto a hosťujúcim DJ-om bude Jorge Talquenca (AR/AT). Ten bude pred milongou viesť aj workhopy štýlov milonga a vals. Viac informácií: Workshop: webová stránka a facebookové podujatie ; Milonga: webová stránka a facebookové podujatie.
 • Nové kurzy vo viacerých mestách Slovenska: Od januára až februára začínajú v mnohých školách nové kurzy pre rôzne tanečné úrovne. Priebežne preto aktualizujeme najmä Prehľad kurzov pre úplnych začiatočníkov vrátane bezplatných ukážkových lekcií pre záujemcov. Prihláste sa a/alebo pozvite svojich známych!

Bude:

 • Ohlásené milongy a podujatia v roku 2020: Viaceré termíny milong na rok 2020 už ohlásili bratislavské školy Tango Vida a Tango Abrazo a zverejnené sú už aj plánované termíny podujatí Bratislava Tango Party (12.-14.06.2020) a Bratislava Tango Festival (08-11.10.2020). Všetky najbližšie a dôležité tangové podujatia nájdete v kalendári/prehľade milong a podujatí portálu TangoArgentino.sk.

TIPY

// Archív:

December 2019

 • 11. decembra je medzinárodný deň tanga: Viete, že trvalo až 12 rokov, ako sa podarilo tento sviatok v roku 1977 ustanoviť? Čítajte viac v našom novom článku. Na portál sme pri tejto príležitosti pridali aj krátky profil skladateľa Julia de Caro.
 • Darujte blízkym tango! Väčšina slovenských škôl ponúka možnosť zakúpenia darčekového poukazu na kurz argentínskeho tanga. Využite ho ako netradičný darček svojim blízkym. Viac v našom článku Darujte kurz tanga.
 • Navštívte predvianočné milongy v Bratislave a Piešťanoch: Stred decembra už tradične prináša zvýšenú koncentráciu milong najmä v Bratislave (Vida, Abrazo, Tangoclub aj DanceArt) a v nedeľu 15.12. aj v Piešťanoch (Aura). Prehľad milong a podujatí
 • Silvestrovský Tangobál: V utorok 31.12.2019 sa v Bratislave koná už druhý ročník podujatia Bratislava Tango Ball (org. Tango Porteño) v tanečnej sále Dancehaus s dvojicou DJ-ov a s hosťami z viacerých krajín. Facebookové podujatie

Október – November 2019

 • Nové jesenné kurzy vo viacerých mestách Slovenska: Aj v októbri ešte začínajú v niektorých školách nové kurzy pre rôzne tanečné úrovne. Priebežne preto aktualizujeme najmä Prehľad kurzov pre úplnych začiatočníkov vrátane bezplatných ukážkových lekcií pre záujemcov. Prihláste sa a/alebo pozvite svojich známych!
 • Tango koncerty: V októbri pokračujú ďalšie koncerty nitrianskej formácie Piatango Project v Prievidzi a Trnave. Viac v prehľade milong a podujatí.
 • Vrcholným tangovým podujatím roka bude 3. ročník medzinárodného podujatia Bratislava Tango Festival 2019, ktoré sa koná v dňoch 10.-13.10.2019. Obsahuje viacero denných aj nočných milong a výukových workshopov s renomovanými zahraničnými lektormi. Jeho kompaktný program a rady ako sa aj na poslednú chvíľu dostať na workshopy alebo milongy nájdete tiež v prehľade milong a podujatí.
 • Októbrový workshop s milongou v Banskej Bystrici: aj tento rok miestny Tangoclub pre škole K-Dance organizuje vikendový workshop s lektorským párom Elise Roulin & Toni Kastelan v dňoch 18.-20.10.2019. Facebookové podujatie
 • Yo soy María: na portáli pribudla stránka s textom a videoukážkou známej piesne Yo soy María je z opery María de Buenos Aires. Hudba: Ástor Piazzolla, text: Horacio Ferrer.

September 2019

 • Leto s tangom v Bratislave: aj v septembri ešte pokračujú niektoré letné extra aktivity škôl a milong v Bratislave a blízkom okolí. Ich prehľad na stránke Tango v Bratislave – leto 2019 priebežne aktualizujeme.
 • Nové jesenné kurzy vo viacerých mestách Slovenska: Od septembra až októbra začínajú vo väčšine škol nové kurzy pre rôzne tanečné úrovne. Priebežne preto aktualizujeme najmä Prehľad kurzov pre úplnych začiatočníkov vrátane bezplatných ukážkových lekcií pre záujemcov. Prihláste sa a/alebo pozvite svojich známych!
 • Tango koncerty: Na september ohlásila tangové koncerty bratislavská formácia Ivana Ecetová Trio/Quartet (Bratislava) a nitriansky Piatango Project (s koncertami v Bratislave, Žiline a v októbri aj v Prievidzi a Trnave). Viac v prehľade milong a podujatí.
 • Septembrový tango víkend „Under the Stars“: v dňoch 19.-22.09.2019 sa v Chate pod hviezdami (Modra – Piesok) koná Víkendový pobyt s workshopom „Tango under the Stars“ s lektorským párom Helmut Höllriegl a Fanni Laurinyecz. Viac: facebookové podujatie a webová stránka. Podľa informácií z 3.9. od organizátoriek je ešte stále možnosť sa prihlásiť,  a to aj bez ubytovania alebo aj bez stravy a rovnako bude možnosť zúčastniť sa piatkovej a sobotňajšej večernej practilongy aj pre hostí – neúčastníkov WS (kvôli obmedzenej kapacite je potrebné nahlásiť záujem a overiť možnosť prísť u organizátoriek).
 
Pridajte svoj názor