Čo je nové?! (2019/02)

Čo je nové v tangovom dianí na Slovensku a na portáli TangoArgentino.sk. Pravidelne aktualizovaný prehľad.

Február 2019

 • Tango víkend v Bratislave vo februári: Bratislavská škola Tango Vida organizuje počas prvého februárového víkendu vernisáž výstavy tangových fotografií (Marta Kossakowska – PL/NL) s vystúpením zahraničných hostí Noemi Erdös a Marcelo Atria (AT), workshopy s nimi ako lektormi a milongu. Viac o jednotlivých podujatiach v prehľade milong a podujatí.
 • Vernisáž výstavy sa dokonca dostala do hlavných večerných televíznych Správ RTVS (video)
 • K výstave sa postupne objavujú aj ďalšie mediálne výstupy – rozhlasové reportáže, články, videá,… všetky pridávame na stránku s pozvánkou (pozri nasledujúci bod).
 • Pozvánka: Výstava tango fotografií v Klube umelcov bude dostupná minimálne do konca februára. Pozvánka, podrobnosti, foto, video, články…
 • Zdieľajte čo sa vám páči! Na väčšinu webstránok portálu TangoArgentino.sk sme doplnili aj facebookové tlačidlo Zdieľať. „Lajkovaním“ a zdieľaním stránok prispejete k šíreniu tanga na Slovensku.
 • Darujte na Valentína kurz tanga alebo tento tip odporučte svojim priateľom. Kurzy sú dostupné už v 15-tich mestách Slovenska. Pomôžte školám v získavaní nových študentov a k rozširovaniu našej komunity.
 • Nová milonga v Bratislave? Tanečníčky Svetlana a Magdaléna zorganizovali a ohlásili na piatok 22. februára 2019 nezávislú milongu s úvodným workshopom „Slow is Sexy“ v „tajnej miestnosti“ SND (Pribinova 17) s hosťujúcim lektorským párom Helmut Höllriegl a Fanni Laurinyecz (pôsobia vo Viedni) s Helmutom aj ako DJ-om. Viac vo facebookovom evente – nájdete ho v prehľade milong a podujatí.

Bude:

 • Workshopy a milonga v Bratislave v marci: Bratislavská škola Tango Vida organizuje aj počas prvého marcového víkendu workshopy s hosťujúcimi zahraničnými lektormi Sercan Yiğit & Zeynep Aktar a milongu s ich vystúpením. Viac v prehľade milong a podujatí.
 • Štart registrácie na Bratislava Tango Party: Organizátori ho stanovili na 5. marec 2019 a pripomenúť vám ho môže facebookové podujatie
 • Výstava fotografií v Klube umelcov má byť do 3. marca 2019 a od 5.3. má byť presťahovaná do Cafe Scherz (Palisády 27). Pozvánka, podrobnosti, foto, video, články…
 • Workshop a milonga v Bratislave v apríli: DanceArt Bratislava organizuje v sobotu 13.4.2019 ďalší workshop s tanečníkmi Lászlóm Budaiom a Andreou Pirity z Budapešti a milongu s ich vystúpením. Silnou stránkou lektorov sú technické cvičenia, scénický charakter a modernejšie tanečné prvky. Facebookové podujatie
 • Vyššieuvedené podujatia a podrobnejšie informácie k nim nájdete v aktualizovanom prehľade milong a podujatí.

TIP: odoberajte aktuality e-mailom

// Archív:

Január 2019

 • Nové kurzy: Neustále aktualizujeme prehľad aktuálnych kurzov a ukážkových lekcií pre nových záujemcov pre tango, mnohé začínajú práve v januári alebo februári. Odporučte tango a stránku svojim známym!
 • Profil podujatia Bratislava Tango Ball: Organizátori prvej veľkej silvestrovskej milongy v Dancehaus Bratislava plánujú podujatie vďaka jeho úspechu opakovať. Do prehľadu najväčších slovenských tangových podujatí sme preto pridali aj Bratislava Tango Ball.
 • Posúvame zameranie facebookovej stránky TangoArgentino.sk: Tangových podujatí pribúda a väčšina ich organizátorov ich sama aktívne a dostatočne (a niekedy aj príliš intenzívne) propaguje v rôznych facebookových skupinách a stránkach. Preto na facebookovej stránke TangoArgentino.sk už nebudeme nahrádzať ani duplikovať prácu organizátorov. Upútavky budeme zverejňovať len na jednorazové a najväčšie podujatia, na zmeny (ako napríklad vznik nových škôl alebo milong) a aktuality. Zameriame sa viac na publikovanie a šírenie článkov, fotografií a videí.

December 2018

 

Pridajte svoj názor  
Súvisiace články
Bratislava Tango Festival 2018 – foto, video a odkazy Archívny prehľad základných informácií a odkazov na pozvánky, albumy a videá z predchádzajúcich ročníkov podujatia.
Bratislava Tango Festival 2017 – foto, video a odkazy Archívny prehľad základných informácií a odkazov na pozvánky, albumy a videá z predchádzajúcich ročníkov podujatia. Publikujeme ako pripomienku pre doterajších účastníkov a ako pomôcku pre nových záujemcov.
Spustili sme nové TangoArgentino.sk! (2018) Po roku príprav prinášame lepší, modernejší, krajší a najmä výrazne rozšírený portál o argentínskom tangu na Slovensku. Zistite viac...
Štart prvej verzie stránky TangoArgentino.sk (2006) Vznik prvej jednoduchej verzie infomačnej webstránky pre rastúcu tangovú komunitu na Slovensku.