Bratislava Tango Festival

(Prechod na prehľad najväčších tangových podujatí na Slovensku

Bratislava Tango Festival
Bratislava Tango Festival (2017). Hlavné milongy festivalu sa konajú v reprezentatívnej Moyzesovej sieni. Foto: Roman Greguš

Bratislava Tango Festival (BTF) je veľké a každoročne veľmi úspešné medzinárodné tangové podujatie s približne 400–500 účastníkmi z desiatok krajín sveta. Koná sa od roku 2017 raz ročne (v októbri, pričom v rokoch 2020-22 sa kvôli pandémii nekonalo), je jediné svojho druhu na Slovensku a zároveň najväčšie. Trvá od štvrtka večera do nedeľňajšej noci a koná sa vo viacerých priestoroch: hlavné milongy sú vo veľkej a reprezentatívnej Moyzesovej sieni, workshopy a popoludňajšie milongy aj v galérii Umelka. Jeho súčasťou sú aj workshopy s hosťujúcimi majstrovskými lektormi a tanečníkmi, ktorí zároveň vystupujú na večerných milongách; ako aj ďalšie sprievodné milongy a podujatia, vrátane bezplatnej ukážkovej hodiny lekcie základov tanga pre verejnosť. Organizátorom BTF je tím Tango Vida z Bratislavy v spolupráci s tímom Tango Natural Beograd (Srbsko).  

Pripravovaný ročník (2023)

 • 4. ročník sa v plnohodnotnom formáte (po trojročnej kovidovej prestávke) koná v termíne  28.09.-01.10.2023
 • Facebookové podujatie: www.facebook.com/events/1206570920220656/
 • Ohlásení hostia: Jonathan Saavedra & Clarisa Aragón, Bruno Tombari & Rocio Lequio, Ivan Herrera & Sara Grdan, Martin Maldonado & Maurizio Ghella.
 • Ohlásení DJ-i: Francesco, Ramo & Gogo, Sonja, Punto y Branca, La Gata Negra, Jelena.
 • Bližšie informácie postupne pridáme po ich zverejnení organizátormi.

Ročníky 2020 až 2022 boli ZRUŠENÉ, resp. sa konali menšie podujatia

 • Štvrtý ročník Bratislava Tango Festivalu sa mal konať cez víkend 08-11.10.2020. Z dôvodu bezpečnostných opatrení pred rizikami pandémie Covid-19 bol tento ročník zrušený, resp. preplánovaný na nasledujúci rok (oznam na FB stránke).
 • Aj nasledujúci „náhradný“ ročník Bratislava Tango Festivalu, ktorý sa mal konať cez víkend 07-10.10.2021, bol z dôvodu pretrvávajúcej pandémie tiež zrušený a podobne v roku 2022, kedy organizátori ani nezverejnili zámer podujatie obnoviť.
 • Namiesto nich sa však konali menšie podujatia:
  • Tango Festivalito Bratislava10.-12. september 2021 (V-klub, webová stránka už bola medzitým zrušená) s hosťujúcim lektorským párom Pablo Rodriguez a Majo Martirena (AR)
  • Bratislava Tango Love16.-18. september 2022 (V-klub, www.bratislavatangolove.com) s hosťujúcimi lektorskými pármi Pablo Rodriguez a Majo Martirena (AR) a Rocio Lequio a Bruno Tombari (AR).

Prehľady uplynulých ročníkov, fotografie, videá,…

Prehľad základných informácií a odkazov na pozvánky, fotalbumy, videá a články z predchádzajúcich ročníkov podujatia:

Pridajte svoj názor