Bratislava Tango Festival

(Prechod na prehľad najväčších tangových podujatí na Slovensku

Bratislava Tango Festival
Bratislava Tango Festival (2017). Hlavné milongy festivalu sa konajú v reprezentatívnej Moyzesovej sieni. Foto: Roman Greguš

Bratislava Tango Festival (BTF) je veľké a každoročne veľmi úspešné medzinárodné tangové podujatie s približne 400–500 účastníkmi z desiatok krajín sveta. Koná sa od roku 2017 raz ročne (v októbri), jediné svojho druhu na Slovensku a zároveň najväčšie. Trvá od štvrtka večera do nedeľňajšej noci a koná sa vo viacerých priestoroch: hlavné milongy sú vo veľkej a reprezentatívnej Moyzesovej sieni, workshopy a popoludňajšie milongy aj v galérii Umelka. Jeho súčasťou sú aj workshopy s hosťujúcimi majstrovskými lektormi a tanečníkmi, ktorí zároveň vystupujú na večerných milongách; ako aj ďalšie sprievodné milongy a podujatia, vrátane bezplatnej ukážkovej hodiny lekcie základov tanga pre verejnosť. Organizátorom BTF je škola Tango Vida z Bratislavy v spolupráci s tímom Tango Natural Beograd (Srbsko).  

Aktuálny ročník (2020) je ZRUŠENÝ

  • Ďalší ročník Bratislava Tango Festivalu sa mal konať cez víkend 08-11.10.2020.
  • Z dôvodu bezpečnostných opatrení pred rizikami pandémie Covid-19 bol tento ročník zrušený, resp. preplánovaný na nasledujúci rok.. Oznam o zrušení nájdete na tohtoročnej webovej stránke alebo v príspevku na FB stránke podujatia.

Pripravovaný ročník

  • Ďalší ročník Bratislava Tango Festivalu (presunutý z roku 2020) sa má konať cez víkend 07-10.10.2021.

Informácie o nastávajúcom ročníku (2021)

  • Bližšie informácie o ďalšom/aktuálnom ročníku postupne pridáme po ich zverejnení organizátormi.

Prehľady uplynulých ročníkov, fotografie, videá,…

Prehľad základných informácií a odkazov na pozvánky, fotalbumy, videá a články z predchádzajúcich ročníkov podujatia:

Pridajte svoj názor