Predchádzajúce kurzy (neaktívne alebo ukončené)

(prejsť na → aktuálne aktívne školy tanga)

Piešťany – Tanečná škola Pavlíny Duranovej / Hotel Eden

Škola otvárala spravidla 2x ročne kurzy spoločenských tancov a argentínskeho tanga a niekoľkokrát ročne organizovala aj milongu. Počas pandémie (2020-2022) svoju činnosť pozastavila a následne ju už neobnovila. Viac: Piešťany – Tanečná škola Pavlíny Duranovej / Hotel Eden

Alma Košice

Škola a milonga pôsobila od leta 2017 do leta 2019. Viac: Košice – Alma

ArgTango Bratislava – ženská technika

Príležitostné lekcie a workshopy ženskej techniky vedené tanečníčkami Katarínou Brejkovou a Silviou Dubinovou sa konali v období od leta 2017 do januára 2019. Viac v profile ArgTango Bratislava – ženská technika.

Martin a Považská Bystrica – Tanečná škola Ingriš

Peter Ingriš je skúsený tanečník a lektor spoločenských, latino a ďalších tancov, ktorý pôsobil aj v zahraničí a získal množstvo ocenení na súťažiach. Od roku 2015 rozšíril svoju výuku aj o argentínske tango, v ktorej sa snaží hľadať vlastnú pedagogickú metodiku. Spoločenské tance a argentínske tango postupne začal Peter Ingriš vyučovať najprv dlhšiu dobu v Martine a od roku 2017 aj v Považskej Bystrici so zámerom rozšírenia aj do Bratislavy, v roku 2018 však tieto aktivity ukončil a venuje sa iným tanečným aktivitám a individuálnym lekciám. V lete 2019 však v Bratislave znovu ohlásil lekcie tanga. Viac na stránke Martin – Tanečná škola Ingriš / MT Strojár.

Liptovský Mikuláš – Tango club

Od začiatku roka 2014 rozbiehal výuku a tancovanie tanga v Liptovskom Mikuláši tanečník a lektor Ondrej Buranský po svojom niekoľkoročnom štúdiu a pôsobení v Bratislave. Tango club v Liptovskom Mikuláši (prvotný názov bol Tango Almacén) sa nachádzal sa v shopping centre Jasná (Garbiarska 4) na druhom poschodí. Kontakty: 0905 663 735 a ondrej@buransky.sk, webstránka www.abask.sk/tangoclub a FB stránka www.facebook.com/tango.almacen.jasna. Škola sa venovala najmä individuálnej výuke a plánované pravidelné skupinové kurzy nakoniec nerozbehla. Od roku 2017 Ondrej pôsobí v Košiciach ako lektor školy SHOW DS.

Pezinok – DanceArt / Mirage Fitness Club

Lektori bratislavskej tanečnej školy DanceArt krátkodobo vyučovali tango aj v priestoroch Mirage Fitness Club v Pezinku. Viac: Pezinok – DanceArt / Mirage Fitness Club

Dunajská Lužná

Kurzy argentínskeho tanga v Dunajskej Lužnej začali koncom roka 2013, konajú sa v Zdravotno-relaxačnom centre, Lipnická 3153 a ich organizátorkou je Mirka Gavenčiaková v spolupráci s lektormi – tanečnými majstrami z Danceart Bratislava. Kontakty: gavenka@gmail.com alebo tel. č. 0918 320 706. Viac na webstránke www.bossanoha.webs.com alebo www.zrc.sk. Kurzy su v súčasnosti pravdepodobne neaktívne.

Bratislava – Natural Tango, Academia Universum (Mlynské nivy 34)

Od jesene 2014 odštartoval kurz „Kontaktné tango a tango nuevo“ v bratislavskej Academia Universum (Mlynské nivy 34) formou nedeľných lekcií, samostatne pre začiatočníkov a pokročilejších. Kurzy viedol lektor, tanečník a choreograf s umeleckým menom JanG, ktorý obohacoval výuku tanga aj skúsenosťami zo súčasného tanca a kontaktnej improvizácie. V minulosti JanG viedol viacžánrovú školu a tvorivý priestor pod názvom „Tangere studio“ (do leta 2012 v objekte bratislavskej Cvernovky) a okrem toho pôsobil aj formou príležitostných projektov, workshopov a ďalších pohybových a umeleckých aktivít. Po odchode lektora do zahraničia v roku 2015 škola ukončila aktivity. Predchádzajúca facebooková stránka https://www.facebook.com/naturaltango.sk a webstránka www.tangoargentino.sk/naturaltango, kontakt: 0915 768 440 a naturaltango.sk@gmail.com.

Bratislava – Riverpark Dance School (Dvořákovo nábrežie 4 – 10)

Tanečná škola Riverpark Dance School v spolupráci s Natural Tango (viac informácií o Natural Tango v predchádzajúcom príspevku) priniesla od januára 2015 nový kurz Tango Nuevo. Lekcie tanga v Riverpark Dance School boli určené pre páry aj jednotlivcov, bez obmedzenia veku a nevyžadovali sa sa predchádzajúce tanečné skúsenosti. Tanečné hodiny prebiehali pod vedením lektora, tanečníka a choreografa s umeleckým menom JanG. Informácie o kurze na web stránkach školy: www.riverparkdanceschool.sk/tango-argentino-nuevo-kurz-tanga-bratislava a www.riverparkdanceschool.sk/kurz-tanca-bratislava-cennik. Adresa: Riverpark Dance School, Komplex River Park, Dvořákovo nábrežie 4 – 10 (nábrežie Dunaja pri PKO), Bratislava, mapa: www.riverparkdanceschool.sk/tanecne-skoly-kontakt.

Bratislava – Neškola, Bratislava – Vrakuňa, Mlynské nivy 34

V bratislavskej časti Vrakuňa začal od polovice decembra 2014 nový kurz tanga v priestoroch s názvom Neškola (Dvojkrížna 1A – medzi konečnou zastávkou trolejbusov a čerpacou stanicou Shell). Vyučovala ho multižánrová tanečnica Gabriela Csinová (klasický a moderný tanec, latino a argentínske tango). Viac na http://www.neskola.sk/aktivity?no=10 a na facebookovej stránke https://www.facebook.com/pages/Ne%C5%A0koLa-OZ/1560042054211630.

Bratislava – Tanečná škola Jagermajster, Bratislava – Dúbravka, K. Adlera 19

Od jesene 2015 plánovala začať s výukou Tango Argentino aj Tanečná škola Jagermajster (K. Adlera 19 – Dúbravka) s lektormi z Tangoclubu Bratislava. Výsledok nám však nie je známy. Webstránka školy:  www.jagermajster.com

Bratislava – Praotec music bar, Panenská 27

Od jesene 2015 začal s neformálnou výukou argentínskeho tanga aj štýlový undergroundový Praotec music bar – Panenská 17 (bývalý Steps klub). Lekcie viedol tanečník Denis a konali sa príležitostne podľa záujmu, pozvánky na ne zverejňovali cez facebookovú stránku Učíme sa Tango Argentino. Po zatvorení klubu koncom roka 2015 bola výuka ukončená.

Piešťany – AkSen, kurz s tanečníkom Vladom Irchom

Od septembra 2015 začali v Piešťanoch kurzy tanga pod vedením tanečníka Vlada Irchu. Výuka sa koná v priestoroch AkSen – aktívny senior (Zelený dom), Teplická 58. Viac: www.aksen.sk/zdravie-zivotny-styl/argentinske-tango-zaciname-159-v-piestanoch, informácie o rozbehu alebo pokračovaní kurzov však nie sú známe.

Bratislava – AkSen, kurz s tanečníkom Vladom Irchom, Dostojevského rad 1

Okrem Piešťan plánovali od septembra 2015 kurzy tanga pod vedením tanečníka Vlada Irchu aj v Bratislave. Výuka sa mala konať v priestoroch AkSen – aktívny senior, Dostojevského rad 1 (1.posch.), informácie o rozbehu alebo pokračovaní kurzov však nie sú známe.

Žilina – TŠ Peter Cieker a TŠ Plešinger

Príležitostné workshopy a kurzy argentínskeho tanga v Žiline v r. 2012-2013 organizovala a navštevovala miestna komunita nadšencov pre argentínske tango, neskôr aj miestne tanečné školy Plešinger a Peter Cieker. Ich tangové aktivity neskôr ustali.

Trnava – Štúdio Tanca a Pohybu Alegria

V rokoch 2014 až 2015 vyučovalo tango aj Štúdio Tanca a Pohybu Alegria v Trnave (Bulharská 42) v spolupráci s lektorom Ľuborom Čunderlíkom. Webstránka www.alegriastudio.sk a facebooková stránka školy: www.facebook.com/alegriatrnava.

Partizánske – Tanečné štúdio Bailador

S výukou argentínskeho tanga začalo od novembra 2014 Tanečné štúdio Bailador v Partizánskom v priestoroch ZŠ Malinovského (Malinovského 1160/31 – sídlisko Šípok), lektori Karol Zaťko a Helena Retz, lekcie boli v nedeľu o 19:00. Kurzy však dlhodobo nepokračovali. Webstránka školy: www.bailador.sk, kontakt: 0944 362 752, info@bailador.sk

Bratislava – Tangere studio

(pozri vyššie školu Natural Tango)

Bratislava – Tanečná škola Jarky Šidelskej

Prvá škola argentínskeho tanga na Slovensku, ktorá ho začala vyučovať už od 90-tych rokov a vychovala viacerých aj súčasných učiteľov s vlastnými školami. Viac o škole (prejsť na → aktuálne aktívne školy tanga)  
Pridajte svoj názor