Štart prvej verzie stránky TangoArgentino.sk (2006)

portal2006
Screenshot stránky z roku 2007

Stránka www.tangoargentino.sk vznikla v máji 2006. Autorkou jej prvej verzie je Petra Bertová Polovková.

Petra sa začala učiť argentínske tango v roku 2003. Keďže sa študijne venovala IT, začala pomáhať aktualizovať webovú stránku Tanečnej škole Jarky Šidelskej, v ktorej sa tango učila. Nadchlo ju natoľko, že chcela, aby o tangu bolo na internete viac – čím by prispela k jeho rozšíreniu a k lepšiemu fungovaniu komunity. Nezdalo sa jej však vhodné, aby podrobnejšie stránky o tangu boli časťou webu konkrétnej tanečnej školy.

Rozhodla sa preto vytvoriť nezávislú webstránku s prehľadom tango aktivít najmä na Slovensku, slúžiaca budujúcej sa tangovej komunite a na jeho propagáciu. Pre stránku Petra zvolila internetovú doménu tangoargentino.sk a zaregistrovala ju 2. 5. 2006, pre webhosting vybrala spoločnosť Websupport.

Prvá verzia stránky bola veľmi jednoduchá. Obsahovala prehľady kurzov a milong (v tom čase boli na Slovensku len dve školy), ako aj malú galériu fotografií, odkazov na iné tango stránky a niekoľko článkov o tangu a jeho histórii. Boli medzi nimi aj tri poviedky Ronalda Strehára, ďalšieho tanečníka tanga, ktoré na portáli zostali dodnes.

tricka_2006
Tereza Schwarzová a Julio Martinez Caide v roku 2006, v tričku s básničkou o tangu. Foto: Zuzana Ladzianska

Okrem samotnej webstránky Petra v novembri 2006 založila aj e-mailovú konferenciu „tangeros“ – skupinu, prostredníctvom ktorej si členovia tango komunity navzájom oznamovali informácie o kurzoch, milongách a podobne (konferencia fungovala až do konca roku 2012, kedy ju nahradil iný spôsob distribúcie aktualít).

Začiatkom roka 2007 stránka dostala aj vlastné logo. Petra najprv vyhlásila v rámci komunity súťaž na návrhy. Prihlásené návrhy však nespĺňali všetky hlavné požiadavky na logo, pokúsila sa preto vytvoriť aj svoj vlastný návrh, ktorý nakoniec aj prešiel a použila ho aj na stránke.

Keďže slovenská tango komunita bola vtedy v úzkom kontakte s českou, ktorá tiež nemala nejakú centrálnu tangovú stránku, v úmysle vytvoriť aj zjednocujúcu alebo prepojenú webovú stránku Petra zaregistrovala aj doménu tangoargentino.cz, ktorá bola len presmerovaná na slovenskú stránku.

Počas približne 2 rokov existencie prvej verzie stránky TangoArgentino.sk sa Petra venovala jej pravidelnej aktualizácii, dopĺňaniu informácií o nových kurzoch, milongách a iných aktivitách v rámci komunity.

Tango aktivity postupne rástli a po čase Petra dostala ďalší nápad – prepracovať stránku na portál viacerých používateľov, v ktorom by si mohli jednotliví členovia aj sami pridávať a upravovať svoje články, podujatia a ich kalendár. Tak v júli 2008 stránku nahradil nový portál TangoArgentino.sk.

Pridajte svoj názor  
Súvisiace články
Spustili sme nové TangoArgentino.sk! (2018) Po roku príprav prinášame lepší, modernejší, krajší a najmä výrazne rozšírený portál o argentínskom tangu na Slovensku. Zistite viac...
TangoArgentino.sk sa mení na portál (2008) Nasledovníkom prvej jednoduchej tangovej webstránky bol od leta 2008 na mieru vytvorený portál pre zverejňovanie kurzov tanga, milong, článkov a galérií.
Tanečná škola Jarky Šidelskej Prvá tanečná škola na Slovensku, ktorá začala ešte v roku 1997 vyučovať argentínske tango.
Bratislava Tango Festival 2017 – foto, video a odkazy Archívny prehľad základných informácií a odkazov na pozvánky, albumy a videá z predchádzajúcich ročníkov podujatia. Stránka bola pripravená a zverejnená aj ako doplnková pomôcka pre tých, čo sa rozhodujú o účasti na aktuálnom ročníku podujatia....