Tango Argentino Club (Tangoclub / Granada)

Café Studio
Café Studio Club
Laurinská 13
Bratislava
Kvet Života
Župné námestie 9
Bratislava
Alternatívne miesto konania lekcií bratislavského Tangoclubu (predtým na tejto adrese sídlilo LOTUS centrum)
Učitelia: Tereza Schwarzová a Jozef Granec, Rastislav Granec
Stránka: www.tangoclub.sk (stránka býva aktualizovaná len príležitostne)
Facebook: Stránka, Profil a Skupina
Kontakt: tangoclubsk@gmail.com alebo 0910 919 604

Táto škola argentínskeho tanga sa hrdí oficiálnym zastúpením školy „Dinzel International“ sídliacej v Buenos Aires, podľa ktorej systému aj vyučuje.

Nové pravidelné kurzy škola otvára spravidla začiatkom septembra alebo aj v ďalších mesiacoch. od zimy 2017/2018 škola vyučuje najmä v priestoroch reštaurácie Café Studio, Nedbalova 14, Bratislava (na rohu s Laurinskou ul.) a príležitostne aj v priestoroch Kvet života (Župné námestie 9).

Škola okrem výuky organizuje aj pondelkové tančiarne (crossover milonguita/practilonga), aktuálne v priestoroch reštaurácie Café Studio a príležitostne v bare Metropol.

História:

Tangoclub založili a školu viedli Tereza Schwarzová a Jozef „Dodo“ Granec, okrem nich v nej vyučoval tanečník Pavel Moisés a argentínsky lektor Miguel Sumaria. Súčasnými lektormi Tangoclubu sú opäť Tereza a Dodo, spolu s jeho bratom Rastislavom.

TangoClub v období jesene 2009 až do konca roka 2013 sídlil v klubových štýlovo upravených podzemných priestoroch v budove bývalej ŠUP-ky (Palisády 51), kde okrem kurzov organizoval aj pravidelné piatkové milongy. Od februára 2014 škola pôsobila v priestoroch historickej budovy ZŠ Hlboká cesta. V septembri 2015 svoje kurzy a praktiká škola presťahovala do priestorov „Tanec v meste“, Tehelná 26 (v budove polikliniky, 1. poschodie), Bratislava – Nové Mesto. Od septembra 2016 do júla 2017 škola vyučovala v priestoroch Café Studio, Nedbalova 14, Bratislava (na rohu s Laurinskou ul.). Od augusta 2017 sa jej výuka presunula do priestorov reštaurácie Metropol (Mickiewiczova 61 – na križovatke so Špitálskou, resp. na kraji Amerického námestia) v Bratislave, potom opäť v Café Studio a v ďalších priestoroch.

Od septembra 2014 škola začala oficiálne (opäť po dhšej prestávke) pôsobiť aj v Trnave a od jari 2018 Dodo a Terezka vyučujú tango aj v Nitre.

Škola organizuje milongy v hudobnom klube Cafe Studio (roh Nedbalovej a Laurinskej ul., v začiatkoch s doprovodom klavíra), v minulosti aj v bare Metropol (Mickiewiczova 61 – na križovatke so Špitálskou, resp. na kraji Amerického námestia) v Bratislave,  vo vinotéke One More (Zámocká 38) a v podzemnom klube Enigma (Michalská 5).

Pridajte svoj názor