Milonga Tangoclubu Bratislava

Manderlák
Námestie SNP 23
Bratislava
http://manderlak.com/ https://www.facebook.com/manderlak/ Miesto konania milong Tangoclubu Bratislava

Organizuje Tanečná škola Tango Argentino Club (Granada) v Bratislave.

Táto milonga/praktilonga je spravidla typu crossover (časť hudby je štýlov neotango resp. nontango) a koná sa takmer každý pondelok, najčastejšie v čase 20:30-23:30h, aktuálne v priestoroch reštaurácie Manderlák (Námestie SNP 23) a príležitostne v reštaurácii Korzo v budove hotela Carlton  (Hviezdoslavovo námestie 3).

DJ Rasťo, vstupné 3€.

História: Milonga bratislavského Tangoclubu sa v minulosti konala v mnohých priestoroch. Najdlhšie –  v rokoch 2009 až 2013 – sa okrem samotných kurzov Tangoclubu konali pravidelné piatkové milongy v štýlovo upravených podzemných priestoroch v budove bývalej ŠUP-ky (Palisády 51), príležitostne aj so živým hudobným doprovodom. Po nutnosti sa z budovy odsťahovať pôsobila škola aj milonga od februára 2014 v priestoroch historickej budovy ZŠ Hlboká cesta. Nasledovali príležitostné milongy v reštaurácii Rustique (Obchodná ul.), v podzemnom klube Enigma (Michalská 5) a vo vinotéke One More (Zámocká 38). Neskôr ich nahradili pondelkové milongy v hudobnom klube Cafe Studio (roh Nedbalovej a Laurinskej ul.), ktoré sa najmä v začiatkoch konali aj s doprovodom klavíra. V roku 2017 ich niekoľkokrát doplnila aj milonga v bare Metropol (Mickiewiczova 61). Medzitým sa pondelková milonga občasne konala aj v priestoroch Lotus centra (Župné námestie 9), ktoré sa neskôr premenovalo na Kvet života.

Carlton - Korzo
Hviezdoslavovo námestie 3
Bratislava
https://www.korzorestaurant.sk/ https://www.facebook.com/RestaurantKorzo Korzo café & restaurant (predtým Savoy) sa nachádza v budove hotela Carlton na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Konajú sa tu príležitostné milongy Tangoclubu Bratislava.

Zatiaľ poslednými lokalitami konania milong Tangoclubu od apríla 2019 sú reštaurácia Manderlák (Námestie SNP 23, milonga/praktilonga takmer každý pondelok) a príležitostne v reštaurácii Korzo v budove hotela Carlton (Hviezdoslavovo námestie 3, nedeľňajšia poobedná milonga približne raz mesačne). 

Pridajte svoj názor