Danza Infinita

Učitelia: Miguel Sumaria s partnerkou Majkou
Danza Infinita - Miguel a Majka
Danza Infinita – lektori školy Miguel a Majka. Zdroj: Miguelov archív
Stránka: (nie je)
Kontakt: danzainfinita.tangoar@gmail.com, 0907 634 796

Viac:

Lektori Miguel Sumaria (pochádza z Argentíny) s partnerkou Majkou najprv pôsobili v rámci bratislavského Tangoclubu. Od jesene 2016 vedú vlastné kurzy pod názvom Danza Infinita v priestoroch Tanec v meste (KTC).

Miguel Sumaria – celým menom Luis Miguel Sumaria Saavedra – pochádza z vnútrozemia Argentíny, študoval výtvarné umenie v Cordobe a Univerzitu tanga v Buenos Aires. Zaujímal sa aj o filozofiu – najmä orientálnu, taoizmus, obľubuje rockovú hodbu. Tango ho oslovilo, keď sa presťahoval do Buenos Aires. Začal sa ho učiť od viacerých tanečníkov a „zakotvil“ nakoniec u Rodolfa a Glorie Dinzelovcov. Neskôr sa stal v ich škole aj asistentom a od roku 2008 cestovával aj do Európy a viedol kurzy tanga vo viacerých krajinách vrátane Slovenska.

Tanec v meste
Tehelná 26
Bratislava
v budove polikliniky, 1. poschodie www.tanecvmeste.sk www.facebook.com/TanecVmeste

Miguel najprv niekoľko rokov opakovane pôsobil sezónne v bratislavskom Tangoclube. Od roku 2014 sa na Slovensku aj usadil. Okrem výuky tanga sa venoval aj DJ-ovaniu, začal už v Buenos Aires na milonge „2×3“ a v štúdiu Dinzel, v súčasnosti najmä na vlastných príležitostných milongách (Danza Infinita). Páči sa mu najviac pôvodné tango (Arolas, Maglio, Donato, Canaro, Lomuto) a hudba majstrov ako sú D‘ Arienzo, Di Sarli, Troilo, Pugliese, De Caro až po Piazzollu; zo spevákov Gardel a Goyeneche.

Miguel je u nás známy aj z médií, napr. poskytol rozhovor pre denník SME (júl 2011) alebo účinkoval v relácii televízie TA3 Trochu inak v SND s Adelou Banášovou (november 2014). Krátke video z tejto TV relácie si môžete pozrieť aj na našich stránkach.

 
Pridajte svoj názor