Online magazín Gancho

Online magazín Gancho – sídli na webstránke http://gancho.info/magazine/, na ktorej niekoľkokrát ročne pribudne niekoľko článkov súvisiacich s argentínskym tangom. Časopis vychádza v angličtine a niekoľko jeho článkov v minulosti vyšlo (a je stále dostupných) aj v slovenskej verzii na adrese http://gancho.info/sk/.

Hodnotnejšie články na portáli sú spravidla kópiami prevzatými od renomovaných blogerov (verotango, tangomentor,…). Prístup na portál je bezplatný a je možné sa prihlásiť na odoberanie e-mailových upútavok o nových článkoch. Zakladateľom a vydavateľom časopisu je tím okolo bratislavskej školy Tango Vida, ktorý pri tvorbe spolupracuje s mnohými ďalšími spoluautormi.
 

História: Prvé číslo časopisu vyšlo v lete 2012. Pôvodne vychádzal vo formáte PDF a dvojjazyčne (anglicky a slovensky). Šírený bol najprv len prostredníctvom e-mailov alebo vo vytlačenej podobe na milongách. Po roku vychádzania získal aj svoju online verziu. Na prelome rokov 2014 a 2015 portál postihla porucha servera a strata nezálohovaných dát, ktorú sa ani po niekoľkých mesiacoch nepodarilo obnoviť. Portál vo februári 2015 obnovil svoju prevádzku a začal publikovať nové články v angličtine a neskôr aj slovenské preklady niektorých z nich. Napriek pôvodnému prísľubu neboli staršie články obnovené a od konca roka 2015 neboli do slovenčiny preložené už takmer žiadne príspevky. Portál okrem článkov dlhú dobu svojej prevádzky obsahoval aj prehľad vybraných tangových festivalov, maratónov a podobných podujatí z celého sveta na najbližšie 2-3 mesiace; túto sekciu v roku 2018 zrušil.

Pridajte svoj názor